||

B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E13 Tomtex II Widawa Wrocław – Silesia Szymanów 19.11.2023 – wrażenia po meczu

19.11.2023

Akurat dziś na “Tomtex Park” nie działały komputery zliczające posiadanie piłki, ale stawiam, że było jakieś 70%:30% na naszą korzyść. ????

W liczbie sytuacji bramkowych też przygniatająca przewaga po naszej stronie. ????

Później doszła jeszcze przewaga liczebna po czerwonej kartce. ???? (faul na mnie, jak wychodziłem sam na sam z bramkarzem, tuż przed polem karnym)

Wynik 2:1 (wykorzystałem rzut karny na 1:0 dla nas – w tej rundzie mam łącznie 5 bramek, w tym 3 z karnych) nie do końca oddaje przebieg meczu, ale najważniejsza wiadomość dnia jest taka: Wygraliśmy Derby! ????

Przeciwnicy się mocno na nas szykowali, a i my mieliśmy do wyrównania rachunki z poprzedniej rundy – pechowa przegrana, między innymi po “golu, którego nie było”. ????‍♂️

No i przecież do spełnienia mojej “przepowiedni” sprzed dwóch tygodni, że “w dwóch ostatnich kolejkach zgarniemy 6 punktów” brakowało drugiej wygranej! ????

Ten mecz musieliśmy wybiegać (o tym za chwilę poniżej), wywalczyć i zachować chłodne głowy – akurat chłód na dworze pomógł w tym ostatnim, ale wszyscy wiemy, o co chodzi! ❄️ Dziś było odpowiedzialnie, ofiarnie (zdjęcie ilustracyjne na gorąco po meczu – bo wszyscy tak wyglądaliśmy) i z przekonaniem, że jesteśmy lepsi, od początku do końca. ????????

Co do wybiegania meczu: Zacząłem od niedziałających urządzeń pomiarowych na “Tomtex Park”, ale nasze mierniki działały bardzo dobrze! ✅

Dziś wszyscy przebiegliśmy ponad 7 km. ????‍♂️ Szacun dla wszystkich, ale Norbert Kadela to dziś w ogóle pozamiatał. No, Dzik, po prostu! 9,24 km! ????????️ Dodatkowy szacun dla Ciebie, Norbert Kadela!

Kończymy tę rundę na 8. miejscu. ???? Nie stoimy na straconej pozycji, żeby wypełnić inny cel, o którym wspominałem przed rozpoczęciem sezonu: miejsce w górnej części tabeli. ???? Brakuje jednego miejsca. Dużo i niezbyt dużo. Dwa punkty. ????

Po tej rundzie myślę, że możemy postawić sobie inny, bardziej ambitny cel:

może skończenie sezonu na 4. miejscu? ????????

Do czwartego i piątego miejsca tracimy 7 punktów. O podium pomyślimy w następnym sezonie, ale o czwarte możemy powalczyć! ????????

Mam przeczucie, że przygotowania do rundy wiosennej dadzą nam taką parę, że wszyscy będziemy z zadowoleniem (ale bez niedowierzania) patrzeć na statystyki przebiegniętych w meczu kilometrów). ????????‍♂️

Spojrzałem z ciekawości na tabelę z poprzedniego sezonu. Czy przypadkiem jest to, że strzeliliśmy w tej rundzie dokładnie TYLE SAMO bramek, co przez CAŁY poprzedni sezon? ⚽️???? I że straconych mamy mniej niż połowę z tamtego sezonu? ????????

To może jeszcze jedno wyzwanie: do końca sezonu niech nasz bilans bramkowy będzie na zero – tyle samo strzelonych, ile straconych!? Uważam, że do zrobienia! Na razie mamy -13, więc jest o co powalczyć.

Postęp jest widoczny na wszystkich poziomach. Podnosimy jakość gry, dochodzą nowi ludzie, ławka rezerwowych się wypełnia prawie w każdym meczu. W trakcie sezonu nie unikniemy nieobecności (kontuzje, wyjazdy, inne). Potrzebujemy szerokiej, wyrównanej kadry. Dlatego tak cieszy wysoka frekwencja na treningach – możemy razem ćwiczyć, zgrywać się i coraz lepiej poznawać. Dziękuję Wam za to, i za całą rundę! ????

Dziękuję też Kibicom – za Wasze wsparcie, obecność na meczach (domowych, wyjazdowych, przy dwóch i przy trzydziestu dwóch stopniach) i za doping, który (tak jak nasza gra) cały czas się zmienia. ????????

No i dziękuję też Kierownictwu Silesii – że Wam się chce! Po prostu. Dzięki. ????????

Na koniec nie można zapomnieć o naszym Treneiro Marek Jasiński – że żyje piłką cały czas (jakby jakaś stacja transmitowała drugą ligę chińską, to by oglądał!), że jest miłośnikiem pracy u podstaw, że nas uczy i sam też się uczy ( ???? ).

Dzięki, “lubię to”!

Śniadanie Mistrzów z przedostatniego wpisu było rano, to i wynik jest dobry ????

A tak opisali ten sam mecz nasi przeciwnicy:

KS Tomtex Widawa Wrocław
  ·

Derby dla Szymanowa.
B-klasa:
Tomtex II Widawa Wrocław – Silesia Szymanów 1:2 (1:1)
Bramki: Skoczeń (asysta: Kalus)
Rozkład bramek:
1:0 – gol dla Silesii 4’ (rzut karny)
1:1 – Skoczeń (asysta: Kalus) 42’
1:2 – gol dla Silesii 74’
Skład: Mateusz Bieńko (BR); Kuba Cichór (64’ Kamil Bandosz), Dominik Salamon (K), Albin Teresiński (60’ Ivan Teixeira), Adam Szymula, Łukasz Kalus; Bartosz Kozak, Kamil Oleś; Tomasz Kalinowski (46’ Kamil Młyńczak); Sebastian Skoczeń (46’ Dmytro Kolmyk), Mateusz Wilk (85’ Adam Jakubowski)
Niewykorzystane zmiany: Michał Lasota, Paweł Szymoniak
Żółte kartki: Teresiński (17’ – podcięcie), Skoczeń (35’), Salamon (57’ – podcięcie)
Czerwone kartki: Teixeira (68’ – faul taktyczny)
Runda jesienna sezonu 2023/24 jest już historią. Silesia Szymanów wywozi z Kominiarskiej 3 punkty. Wszystko na temat tego spotkania w relacji pomeczowej, bo pisania jest tyle, że ciężko to streścić w dwóch zdaniach.
Teraz przyszedł czas na przerwę zimową, a na boiska wrócimy w lutym. Bliżej tego terminu zdradzimy nasze plany na okres przygotowawczy.
Dziękujemy za tę rundę! ⚽️

Wszystkie reakcje:
99

A po kilku dniach dodali jeszcze drugi obszerny tekst.

B-klasa: Przegrana w cieniu skandalu Niedziela, 19 listopada 2023 roku. Tego dnia swoje ostatnie spotkania w rundzie jesiennej rozgrywały obie nasze Drużyny – “Jedynka” podejmowała LKS Krzyżanowice, a “Dwójka” odwiecznego rywala – Silesię Szymanów. I w tej relacji oczywiście skupimy się na tym drugim spotkaniu. U Widawian nietrudno było zauważyć bardzo pozytywne nastawienie, mając w pamięci niezły występ z Wratislavią, bo pod względem zaprezentowanego stylu gry, był to jedno z naszych najlepszych meczów tego sezonu. Dodatkowo, mecze z Szymanowem zawsze motywują podwójnie. Nic dziwnego zatem, że osoby powiązane z Widawą miały duże nadzieje na zdobycie punktów w to popołudnie. W porównaniu do poprzedniego spotkania, Trenerzy zmuszeni byli do dokonania kilku korekt w składzie. Między słupkami po raz kolejny stanął Mateusz Bieńko, Cichór, Salamon, Teresiński, Szymula i Kalus zagrali w linii obrony, na pozycji defensywnych pomocników wystąpili Oleś i Kozak, na “10” oglądaliśmy Kalinowskiego, a do roli napastników wyznaczono Skoczenia i Wilka.
 Od razu po pierwszym gwizdku “sędziego” ruszyliśmy do przodu, chcąc jak najszybciej narzucić nasz styl i zepchnąć piłkarzy Silesii do defensywy. I trzeba przyznać, że udało się to zrobić. Niestety, pierwsza kontrę autorstwa gości w tym meczu faulem w polu karnym przerwał Albin Teresiński. Zawodnik z Szymanowa wykorzystał jedenastkę, tak więc już od 6. minuty spotkania musieliśmy gonić wynik. Pierwsze indywidualne napomnienie obserwowaliśmy w 17. minucie, a “głównym zainteresowanym” był Albin Teresiński. Zapytacie pewnie, za co dostał tę kartkę? A ja odpowiem – nie wiem. I zapewne nie wie tego też Albin. I nie jestem przekonany, czy “sędzia” wiedział. Po tej sytuacji gra się wyrównała, jednak dalej nieco bardziej przeważała Widawa. W 35. minucie kartką został ukarany Bogu ducha winny Sebastian Skoczeń, bo “sędzia” nie zauważył przed meczem, że Kierownik zamienił numery w protokole, ale i tak nie jest to jego największy grzech tego dnia. 42. minuta meczu przyniosła nam wyrównanie. Jeden z naszych zawodników został sfaulowany z prawej strony boiska, za co “sędzia” podyktował rzut wolny i ukarał rywala żółtą kartką. Łukasz Kalus posłał idealne zagranie wprost na głowę stojącego przy dalszym słupku Adama Szymuli, który bez większych problemów skierował piłkę do bramki. Tylko, że… bramkę zdobył Skoczeń, bo to właśnie między tymi dwoma zawodnikami doszło do podmiany numerów. Rozochoceni Widawianie jeszcze przed przerwą chcieli wyjść na prowadzenie, ale nic więcej nie działo się w pierwszej części spotkania – do szatni schodziliśmy z wynikiem 1:1. Przerwa przyniosła nam dwie zmiany – Kalinowskiego zastąpił Kolmyk, a Skoczenia debiutujący w barwach widawy Kamil Młyńczak. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszła Silesia. Nie potrafiliśmy przytrzymać piłki na dłużej, zdarzały się też nam proste błędy techniczne, których jednak nie wykorzystywali piłkarze rywala. W 56. minucie żółty kartonik obejrzał Dominik Salamon, który faulem zatrzymał groźną kontrę gości. W międzyczasie drobnych urazów nabawili się Teresiński i Cichór, za których weszli odpowiednio Teixeira (zajął miejsce na “6”, a piętro niżej zszedł Oleś) i Bandosz. W 68. minucie spotkania (według protokołu meczowego, w rzeczywistości miało to miejsce nieco wcześniej) bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał wprowadzony chwilę wczesniej Portugalczyk, który faulem taktycznym przerwał sytuację sam na sam naszych przeciwników. O ile z decyzją o wykluczeniu Ivana z reszty spotkania ciężko dyskutować, tak należy zwrócić uwagę na fakt, iż “sędzia” nie przerwał gry po tym, jak w wyniku uderzenia łokciem ucierpiał Adam Szymula. A w 74. minucie za sprawą Kamila Olesia wyszliśmy na prowadzenie!!! . . Tak twierdzi portal Łączy Nas Piłka, w rzeczywistości straciliśmy wtedy bramkę po jednej z kontr. Jednak to, co stało się w 82. minucie, było jedną z najbardziej kuriozalnych sytuacji w historii (myślę, że nie jest to stwierdzenie przesadzone) naszego Klubu. Co się stało? “Sędzia” przerwał spotkanie, a następnie nakazał naszemu Kierownikowi usunąć kibicujących piłkarzy “Jedynki” z miejsca niedozwolonego. Miejscem niedozwolonym była… zewnętrzna siłownia, znajdująca się obok szatni. Powodem takiej decyzji było podżeganie zawodników Widawy do agresywnej gry, co oczywiście nie miało miejsca, ale kto by się przejmował? Nasi zawodnicy do samego końca próbowali doprowadzić do wyrównania, natomiast ciężko jest gonić wynik, kiedy gra się 10 na 12. Co zabawne, “sędzia” przekazał informację, że za wspomnianą przerwę w grze nie doliczy czasu, co, jak wie każdy, kto choć trochę zna się na przepisach, jest jego obowiązkiem. Trener Szymoniak wymienił jeszcze Wilka na Jakubowskiego, jednak bez rezultatu. Tak więc do samego końca wynik już nie uległ zmianie – 3 punkty jadą do Szymanowa. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak stan boiska lub ewidentne pomyłki “sędziego” na naszą niekorzyść,to zagraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Gdyby tylko pan w czarnym stroju nie był do nas uprzedzony, to mogliśmy zdobyć punkty. Jednak ciężko skupić się wyłącznie na grze, kiedy wiesz, że nie wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Będziemy kontynuować szlifowanie naszych schematów w lutym, kiedy to weźmiemy udział w przygotowaniach do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Mamy dobre fundamenty i będziemy szli tylko do przodu. Dziękujemy za tę rundę, może nie zdobyliśmy wielu punktów, ale bezcenne doświadczenie na pewno. A dla Pana Damiana Majdy (i tak nie przeczyta) sugestia ode mnie – proszę inspirować się np. Pierluigim Colliną lub Szymonem Marciniakiem, a nie Mateu Lahozem. B-klasa: Tomtex II Widawa Wrocław – Silesia Szymanów 1:2 (1:1) Bramki: Skoczeń (asysta: Kalus) Rozkład bramek: 1:0 – gol dla Silesii 4’ (rzut karny) 1:1 – Skoczeń (asysta: Kalus) 42’ 1:2 – gol dla Silesii 74’ Skład: Mateusz Bieńko (BR); Kuba Cichór (64’ Kamil Bandosz), Dominik Salamon (K), Albin Teresiński (60’ Ivan Teixeira), Adam Szymula, Łukasz Kalus; Bartosz Kozak, Kamil Oleś; Tomasz Kalinowski (46’ Kamil Młyńczak); Sebastian Skoczeń (46’ Dmytro Kolmyk), Mateusz Wilk (85’ Adam Jakubowski) Niewykorzystane zmiany: Michał Lasota, Paweł Szymoniak Żółte kartki: Teresiński (17’ – podcięcie), Skoczeń (35’), Salamon (57’ – podcięcie) Czerwone kartki: Teixeira (68’ – faul taktyczny) Autor: Kuba Cichór (https://tomtex-widawawroclaw.futbolowo.pl)

I to jest właśnie piękno piłki nożnej – ten sam mecz, a wrażenia tak inne ????

19.11.2023 B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E13
Tomtex II Widawa Wrocław – Silesia Szymanów 1:2