||

B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E12 Silesia Szymanów – Błyskawica Szewce 12.11.2023 – wrażenia po meczu

12.11.2023

Ten moment, kiedy wychodzisz na boisko ⚽.

Kibice i zawodnicy śpiewają a capella Mazurka Dąbrowskiego ???????????? w związku ze 105. rocznicą odzyskania niepodległości.

Wiesz, że dla wszystkich obecnych w Szymanowie 12 listopada 2023 pociąg do stacji “zaśpiewam Mazurka Dąbrowskiego przy pełnych trybunach na Narodowym” ???????? już bezpowrotnie odjechał.

Wiesz też, że jeszcze parę innych pociągów podjedzie na peron, na którym stoisz. Pytanie tylko, do którego wsiądziesz?!

I jednocześnie wiesz też, że taka oprawa daje +10 do motywacji ???? i kolejne wspomnienie do Twojej “bazy historii i opowiadań” ???? do podzielenia się przy różnych okazjach.

A potem zaczyna się mecz i już do przerwy jest 3:0 dla nas ????????. Co więcej, takim wynikiem kończy się cały mecz: zostało 3:0 ????. To naprawdę świetna rzecz! Z wielu powodów:

– od 8 października 2023 czekaliśmy na wygraną. Już nie czekamy ????. Poniższe nagranie z celebrowania wygranej pokazuje, że już nie mogliśmy się doczekać!

– nasz ostatni wygrany do zera mecz ligowy odbył się 23.10.2022 (i była to jedyna taka wygrana całym poprzednim sezonie) ⚽❌. Poprawimy ten wynik? Jestem przekonany, że tak!

– w całym sezonie 2022/23 zagraliśmy za to 6 meczów bez strzelonego gola (5 na wyjeździe i 1 u siebie) ????.

– na ten moment w sezonie 2023/24 mamy 1 mecz bez strzelonego gola (1 na wyjeździe) ????️. Różnica ewidentna.

Pod koniec pierwszej połowy usłyszałem dwie wypowiedzi, które potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku ????:

1. Sędzia mówiący, że w pierwszej połowie z naszej strony “pachniało okręgówką” ⚽????️.

Na odprawie też było o okręgówce. Na razie to melodia przyszłości ????, ale warto stawiać sobie odważne cele ????. W takim wypadku awans do A-klasy w przeciągu, powiedzmy, dwóch sezonów jest czymś naturalnym i punktem pośrednim w ustalonej drodze do przebycia. Przed sezonem wspominałem, że stać nas na miejsce w górnej połowie tabeli. Do końca rundy został jeden mecz. Dziś wiemy, że niezależnie od wyników w ostatniej kolejce rundy jesiennej będziemy na ósmym miejscu – ani wyżej, ani niżej. To miejsce otwierające dolną połowę tabeli, więc niby blisko do górnej połowy, ale na wiosnę będzie co robić ????????‍♂️. Coś czuję, że po przepracowaniu zgodnie z planem okresu przygotowawczego będzie to do zrobienia.

2. Pomocnik Błyskawicy Szewce mówiący, że mamy “fajną pakę” ????, że “sporo się u Was pozmieniało” i że “dziś nie mamy do Was podejścia”.

Szanuję! Docenienie klasy przeciwnika to +10 do szacunku ze strony rywala. Dziś rzeczywiście nie mieli, ale to było tylko dziś i to nie znaczy, że możemy spocząć na laurach ???? i, zadowalając się dotychczasowymi osiągnięciami, zaprzestać dalszych starań.

Umówmy się, przeciwnicy mieli kilka okazji do strzelenia bramek – wiele razy nasi bramkarze – Marcin Szumski i Mateusz Prorok – wykazali się refleksem i umiejętnościami ????, ale też, bądźmy szczerzy, wiele razy dopisało nam szczęście ???? (które dziś rzeczywiście sprzyjało lepszym).

Często wspominam tu o podobieństwach do innych spotkań, takich z wielkiej piłki.

Dziś nawiązanie tylko do jednego momentu, z samej końcówki:

– 1/8 finału Euro 2016, końcówka drugiej połowy. Lewandowski idzie na przebój przy linii bocznej ⚽.

– Końcówka drugiej połowy naszego meczu. Adrian Manowski idzie na przebój przy linii bocznej.

Mamy nagranie tylko z tego pierwszego meczu, ale wyglądało to prawie tak samo:

– W obu przypadkach uważam, że faul ewidentnie kwalifikujący się na czerwoną kartkę i kilka meczów dyskwalifikacji ????.

– W obu przypadkach sędzia pokazuje tylko żółtą kartkę ????. To zresztą chyba jedyna nieco dyskusyjna decyzja w całym naszym meczu – to nie zdarza się często!

– W obu przypadkach na szczęście faulowany zawodnik podnosi się i gra dalej ????⚽.

Obrońca Błyskawicy Szewce vs Adrian Manowski – aktualna wartość rynkowa? Transfertmarkt.de jeszcze nie zaktualizował danych ????

Obrońca Szwajcarii Fabian Schär vs Robert Lewandowski – aktualna wartość rynkowa 10,00 mln € vs 30,00 mln € ????

A mówią, że tylko w niższych ligach takie sceny…

Tydzień temu przewidywałem dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach – połowa roboty zrobiona, ale druga połowa została do zrobienia! Dzięki za dziś (Michał Osowski: zdrowia!) i we wtorek czas zrobić kolejny krok na drodze, którą wspólnie podążamy! ????️????

Na koniec jedna uwaga: Śniadanie Mistrzów z poprzedniego wpisu spełniło swoją rolę, więc tak zapoczątkowaną tradycję planuję pielęgnować przed kolejnymi meczami!

27.08.2023 B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E01
Silesia Szymanów – Błyskawica Szewce 3:0