||

B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E10 Silesia Szymanów – MKS Sołtysowice 29.10.2023 – wrażenia po meczu

30.10.2023

Dziś przed meczem ktoś stwierdził: „Nie widziałem, że mamy wymalowane linie przy ławce rezerwowych, pełna profeska” ????.

No tak, bo krok po kroku idziemy do przodu. ????‍♂️ Czasami większymi, czasami mniejszymi krokami, ale jednak do przodu ????.

Czasami są to wymalowane linie obok ławki rezerwowych ????, czasami klimatyzacja w szatni ????, czasami coś jeszcze innego.

Jakie wnioski wyciągnąć z takiego meczu, w którym prowadzimy 1:0 do przerwy, a przegrywamy 1:4? ????

Pomijam oczywisty: “nie dopuścić do TRZECH karnych dla przeciwnika w jednej połowie”, bo to się już nie powtórzy. ???? Czasami przypominam tu jakieś mecze z “wielkiego futbolu” w kontekście podobieństw do naszych meczów. Ale takiej historii nie kojarzę (co nie znaczy, że się nie wydarzyła)… a więc małe jest prawdopodobieństwo, że nam się przydarzy ponownie. ????‍♂️

Co zatem zrobić, żeby ten dzisiejszy mecz się na coś przydał?

Będziemy próbować znaleźć sposób na dobre wejście w drugą połowę – ostatnio bywa z tym różnie. Jak się sprawdzi, to będziemy się tego trzymać. Jak nie, to poszukamy czegoś innego – ważne, żeby krok po kroku iść do przodu i modyfikować rzeczy, które się nie sprawdziły. A te dobre zostawiać i niech funkcjonują. ✔️

A zmieniając temat: czasami niewiele trzeba, żeby odbiór meczu był całkiem inny – przykład mojego strzału w poprzeczkę w drugiej połowie pokazuje, że wystarczy 5 cm niżej i piłka wpada do bramki – jest 2:2 i jesteśmy znowu grze, otrząsnęliśmy się z tych dwóch gongów i dalej może być różnie. ???? Nie twierdzę, że byśmy wygrali, ale twierdzę, że na pewno ta bramka by nas nakręciła ⚽.

Do następnego meczu został tydzień, mamy tydzień, żeby poprawić swoje umiejętności! ???? I żeby następnym razem piłka od poprzeczki wpadła jednak do bramki. No to do roboty! ⚽

A tak opisali ten sam mecz nasi przeciwnicy:

MKS Sołtysowice
  ·
W dziesiątej kolejce wygrywamy z Silesia Szymanów
Pierwsza połowa była wyrównana z lekką przewagą gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po bramce z rzutu wolnego. Na drugą połowe nasza drużyna wyszła już lepiej zmotywowana i udało nam sie narzucić nasz styl gry. W niecałe dziesięć minut wyszliśmy na prowadzenie i zgarnęliśmy trzy punkty w tym meczu.
Nebelski – Antczak (88′ Rutkowski), Sliepenbeek, Ferenc, Bełczącki – Silan (88′ Warchoł), Ignaszewski (46′ Dobrowolski), Zasada, Tarłowski (46′ Rzeszutek)- Kaleta – Czyż (88′ Brygider)
30′ ⚽️ Bramka dla przeciwnika
46′ ⚽️ Silan (????️ Bełczącki)
51′ ???? Antczak
54′ ⚽️ Kaleta (rz.k.)
68′ ???? Czyż
72′ ???? Sliepenbeek
80′ ⚽️ Silan (rz.k.)
87′ ⚽️ Kaleta (rz.k.)

29.10.2023 B-Klasa Wrocław Grupa IX – S23-24E10
Silesia Szymanów – MKS Sołtysowice 1:4