||

Puchar Sołtysa Pruszowic 2023

01.07.2023

 

W sobotę 24 czerwca 2023 odbył się drugi (po przerwie pandemicznej) Turniej o Puchar Sołtysa Pruszowic pod Wrocławiem. W ciągu roku „trochę” się pozmieniało. Wtedy występowałem jeszcze w barwach „Dzików z Pruszowic”. W tym roku wystąpiliśmy jako „Finezja Szymanów”.

Zgłosiło się 6 drużyn, które rozlosowano do dwóch grup po 3 zespoły. W grupie grało się systemem „każdy z każdym” i po rozegraniu dwóch meczów zwycięzcy grup spotkali się w Wielkim Finale, drużyny z drugich miejsc zagrały o III miejsce, a drużyny z trzecich – o V miejsce.

Po zakończeniu turnieju okazało się, że trafiliśmy do zdecydowanie silniejszej grupy – wszystkie mecze finałowe zakończyły się wygranymi drużyn z naszej grupy.

Oba nasze mecze grupowe wyglądały trochę tak, jak w ostatniej rundzie B-Klasy: było blisko, z przebiegu meczu nikt by nie powiedział, że odstawaliśmy, że dostaliśmy lekcję gry. A jednak wyniki pozostawiły wiele do życzenia:

Pierwszy mecz 1:4, ze „Snajperami”, zwycięzcami całego turnieju. Po pierwszym błędzie za szybko szukaliśmy wyrównania i nadzialiśmy się na kontry.

Przed drugim meczem z „Drużyną Actimela” było jasne, że tylko wygrana nas urządza, żeby zająć drugie miejsce w grupie i zagrać o medal… 1:0 dla nas, wyrównali. 2:1 dla nas, wyrównali. 3:2 dla nas, sami wiecie co… A potem 3:4 i znowu próbowaliśmy, bo nie było czego bronić i zrobiło się 3:5 i koniec.

Pozostał zatem już tylko mecz o 5. miejsce przeciwko „Jazding Gaming”. Tym razem mecz bez historii… I oby takich było więcej: 7:0 dla nas i koniec, V miejsce w turnieju.

Dyplomu za V miejsce nie dostaliśmy, ale ostatni akcent tego sezonu pokazał, jaki ten sezon (w lidze) był. Taki, jak wynika z wcześniejszych zdań relacji.

Cały Turniej wygrała drużyna „Snajperów”, która w finale poradziła sobie 3:0 z „Dzikami z Pruszowic”.

Najlepszym podsumowaniem naszego występu są słowa z oficjalnej relacji z Turnieju na Fanpage’u KS Dąb Pruszowice:
„O braku szczęścia może też mówić drużyna Finezji Szymanów. Po losowaniu trafili do najtrudniejszej grupy, gdzie toczyli ciężkie boje. W każdym z tych bojów okazywali się minimalnie gorsi od rywali. Ze swoim potencjałem w przyszłym roku na pewno powalczą o najwyższą lokatę.”

I tego się trzymamy!

Teraz chwila przerwy i wracamy silniejsi!

Chcesz poznać moją piłkarską historię?

Historia pisze się dalej, ale pierwsze trzy części cyklu znajdziesz tutaj: https://blog.rafaldlugosz.pl/futbol-futbol-futbol-przezyjmy-to-jeszcze-raz-cz-i/ tutaj: https://blog.rafaldlugosz.pl/futbol-futbol-futbol-przezyjmy-to-jeszcze-raz-cz-ii/ i tutaj https://blog.rafaldlugosz.pl/futbol-futbol-futbol-przezyjmy-to-jeszcze-raz-cz-iii/ 

Ciąg dalszy nastąpi…

Miłej lektury!

Daj znać w komentarzu, czy się podobało! 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *