||

Puchar Sołtysa Pruszowic 2023 – zapowiedź

22.06.2023

OSTATNI AKCENT SEZONU 2022/23:

Tradycyjny, doroczny (bo już drugi w historii!)

✅Turniej o Puchar Sołtysa Pruszowic ✅

już w tę sobotę 24 czerwca 2023 o 12.00, w samo południe w Pruszowicach!

Gramy!

Rok temu było tak:

Jak będzie teraz? Na pewno ciekawie… “Finezja Szymanów” nadciąga! ⚽️⚽️⚽️

A tak zapowiada Turniej jego organizator – Dąb Pruszowice:

KS Dąb Pruszowice
  · 


[PUCHAR SOŁTYSA PRUSZOWIC]
Już w tą sobotę 24.06. o godz. 12:00 odbędzie się turniej o Puchar Sołtysa Pruszowic. Drużyny będą się zmagać na trawiastej nawierzchni w formule 5+1 (5 zawodników z pola + bramkarz). Zmiany “hokejowe”, czas gry będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.
Na zgłoszenia drużyn czekamy do piątku, do godz. 12:00. Zgłoszenia można dokonać w wiadomości prywatnej lub telefonicznie (tel. 501 157 517).
Puchar Sołtysa Pruszowic to prestiżowy i wymagający turniej. Podczas tych zawodów oddziela się ziarna od plew, mężczyzn od chłopców. To sprawdzian charakteru, hartu ducha i umiejętności. Podobno Kylian Mbappe i Kevin De Bruyne brali kiedyś udział w tych rozgrywkach (ale Sołtysowi mogli się oni pomylić z Wojtkiem z Kiełczowa i Darkiem z Pasikurowic).
Po meczu Sołtys zaprasza na kiełbachę z grilla i pomeczowy napój “izotoniczny”.
Co jest do wygrania? – tradycyjnie Puchar Sołtysa, uścisk ręki Sołtysa, uznanie Sołtysa, uznanie żony Sołtysa, wielka chwała i sława. Wszystko inne blednie w świetle wyżej wymienionych. Dla zwycięskiej drużyny miał być też całus od żony sołtysa, ale na ten pomysł Sołtys zrobił się czerwony, zaczął mówić rzeczy, których nie wypada tu powtórzyć i gonił nas z widłami aż do bramy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *